Skip to navigation

Štefanský pohár – Memoriál M. Piteľa

Štefanský turnaj v Čadci opäť raz potvrdil, že počas zimného obodbia sa aj mesto, ktoré nemá svoje mužstvo ani len v druhej najvyššej súťaži, môže stať slovenskou futbalovou metropolou. Fotogaléria...

Na hráčov ako Marek Hamšík, Walter Gargano, Peter Pekarík sa prišlo pozrieť približne 2 500 divákov, pričom hala neustále praskala vo švíkoch. Počas celého turnaja v nej bolo neustále okolo 1500 fanúšikov futbalu.

Tí mohli vidieť nielen spomínané reprezentačné hviezdy ale aj mnoho hráčov z Corgoň ligy či zo zahraničia. Vzorom a inšpiráciou pre stovky mladých športovcov v hale boli výkony takisto Benjamína Vomáčku, Mária Pečalku, Tomáša Hubočana, Mira Barčíka, Adama Nemca, Braňa Labanta, Pala Staňa, ale takisto hráčov Čadce, ktorí výrazným spôsobom dopomohli k úspechu svojich družstiev: zlatí Holec s Jakubcom, strieborní Planeta, Šidlo, Vnuk, Novotný či v iných tímoch Kavuliak, Timek a samozrejme Rastislav Michalík. Kvalitných hráčov behalo po umelom trávniku v hale naozaj mnoho a rovnako veľa nemohlo hrať kvôli zraneniu, ale v Čadci boli: Štrba, Doležaj, Leitner a ďalší. Zo staršej garnitúry to bol napríklad Stano Lieskovský, Laco Pecko, Július Šimon či Štefan Maixner. Okrem hráčskych schopností zodvihli úroveň dve dôležité novinky: umelý trávnik a televízna projekcia (veľkoplošná obrazovka priamo pri ploche a dve menšie v bufetoch). Vydarenými boli aj atraktívne vystúpenia Machos Latino (súbor latinskoamerických tancov z Bratislavy), žongléra Jozefa Szipöcsa z Dunajskej Stredy (obaja známi aj z televíznej obrazovky) a mažoretiek EVITA z Čadce. Diváci si prišli na svoje aj pri záverečnej bohatej tombole.

\"Čadcčianske futbalové Vianoce\" ocenili aj samotní hráči: \"Aj keď oddych nebol najdlhší, rád som prišiel. Na futbal sa totiž už znovu teším a toto je výborný turnaj,\" povedal Mário Pečalka, na ktorého nadviazal Benjamín Vomáčka: \"Mali sme už nejaký čas na oddych, rád som prišiel.\"

Superlatívov bolo skutočne veľa a tohtoročný „Štefanský“ znova zodvihol beztak vysokú latku nahor. Dať dohromady takých hráčov, dostať do haly toľké množstvo divákov a ponúknuť im takú desaťhodinovú porciu zábavy, to vyžaduje aj určitú dávku, v dobrom slova zmysle, bláznovstva.

Veľkú zásluhu na turnaji má hlavný organizátor Eduard Gábriš, ktorý robí všetko pre to, aby futbal v Čadci fungoval aj na ligovej úrovni.

Poradie po základnej časti:

A skupina

1. Týždenník KYSUCE 20:5 9

2. EUROS VANESSA 15:12 6

3. ZAPO MARYS CALCIO 16:18 3

4. TA3 9:25 0

B skupina

1. Kantor GASTROINOX 13:10 6

2. TASSO PALACE 11:8 6

3. Benfica GEMM 6:7 6

4. VŠB Ostrava 7:11 0

O 5. miesto

ZAPO MARYS CALCIO – Benfica GEMM 6:2

1. semifinále

Týždenník KYSUCE – TASSO PALACE 1:1 (5:4pp)

2. semifinále

EUROS VANESSA – Kantor GASTOINOX 11:2

O 3. miesto

TASSO PALACE – Kantor GASTROINOX 6:4

Finále

EUROS VANESSA – Týždenník KYSUCE 4:3

Celkové poradie: 1. EUROS VANESSA, 2. Týždenník KYSUCE, 3. TASSO PALACE, 4. Kantor GASTROINOX, 5. ZAPO MARYS CALCIO, 6. Benfica GEMM, 7. VŠB Ostrava, 8. TA3

Najužitočnejší hráči: Andrej Jakubec (EUROS VANESSA), Walter Gargano (EUROS VANESSA), Martin Opic (Kantor GASTOINOX) všetci 11 bodov za góly a asistencie (Jakubec najviac gólov)

Hráč divákov - anketa fanúšikov priamo v hale: Marek Hamšík (EUROS VANESSA)

Najlepší brankár: Martin Kuciak (Týždenník KYSUCE)

Najtechnickejší hráč: Walter Gargano (EUROS VANESSA)

Cena FAIR-PLAY: družstvo Kantor GASTOINOX

Fotogaléria