Skip to navigation

Štefanský bude a bude super!

Umelý trávnik pripravený, programu udajú tón TALENTY zo Slovenska, v tombole aj Hamšíkov dres a z jeho rúk...Otázky k čitateľskej súťaži Týždenníka KYSUCE...

Štefanský pohár – Memoriál Milana Piteľa 2008, ktorý má svoju cenu a je svojho druhu najatraktívnejším podujatím na Slovensku, je predo dvermi a my vám prinášame program sprievodných vystúpení, horúce aktuality či ambície tímov.

generálny partner EUROS SLOVAKIA

28.12. 2008 10:00 – 20.00 Športová hala DOŠ bývalý Pratex

Otázky k vyplneniu kupónu uverejneného v Týždenníku KYSUCE

1. Kto sa stal víťazom Štefanského pohára 2007?

2. Koľko bodov nazbieral FK Čadca v sezóne 07/08?

3. Ako sa volá firma, ktorá prenajala umelú plochu na Štefanský pohár a 8 novoročných mládežníckych turnajov?

Kupón nájdete v poslednom tohtoročnom vydaní Týždenníka KYSUCE, vpíšte odpovede, vystrihnite a priamo v hale na turnaji vhoďte do pripravenej urny v bufete. Úspešní riešitelia budú žrebovaní hneď po turnaji. Ceny: futbalová lopta JAKO, futbalová lopta QUICK, ročné predplatné Týždenníka KYSUCE, tričká s logom turnaja,... V hale sa budete mať možnosť zapojiť aj do hlasovania o "Hráča divákov". V minulom roku trofej získal Martin Škrteľ.

Hala pripravená, trávnik položenýZelený koberec je už vďaka firme MARO položený, halu príjemne zútulnil a prispeje k pravej futbalovej atmosfére. Vzhľadom na „futbalovejší“ povrch sa menia aj rozmery brán, budú väčšie (5x2), a dá sa očakávať viac gólov.

Pre divákovTí sa majú skutočne na čo tešiť, pretože len za 1,66,- € dostanú 10 hodín kvalitného futbalu, ukážku freestyle žonglovania od semifinalistu súťaže Slovensko má talent Jožka Sziposa a krv v žilách im rozprúdia stopercentne dve vystúpenia skupiny Machos Latino. Líder zoskupenia, ktoré sa venuje latinskoamerickým tancom, Mário Kovacs je majstrom Slovenska i Európy v salse! Machos Latino si počínali úspešne v rovnakej súťaži ako Jožko Szipos a v Čadci sa predvedú aj s vystúpením, ktoré budete mať možnosť vidieť aj na Silvestra v jednej z televízií. Novinkou bude aj veľkoplošná obrazovka na ploche a menšie formáty v bufete a v priestoroch pre hostí. Väčší komfort pre futbalistov prinesie strava a občerstvenie priamo v hale, pre hostí priestory priamo nad plochou na jednom z balkónov. Tradíciou sa už stala „nabitá“ tombola a v spomínaných 50,- Sk je rovnako žrebovateľný bulletin a možnosť vyhrať niektorú z cien v celkovej hodnote vyše 50000,- Sk. Keďže všetky tímy nastúpia v dresoch značky JAKO, aj vďaka tejto spoločnosti bude mať tombola svoju „silu“! Deti do 6 rokov majú vstup voľný, rovnako tak hráči mládežníckych tímov FK Čadca (na základe zoznamov od trénerov), mládež do 15 rokov 25,- Sk.

Vo všetkých tímoch finišujú „lanárske“ aktivity. Obhajca titulu ZAPO MARYS CALCIO vsádza na overené tváre: R. Michalík, Kavuliak, Papoušek, Joukl, T. Gavlák, Jarabica... pridá sa Kleščík z Trenčína. Strieborná VŠB Ostrava sa bude spoliehať na sálovkárskych reprezentantov Kašického s Janovským, rovnako na vynikajúceho brankára Myšku. Za prvenstvom jednoznačne pôjde EUROS SLOVAKIA s Holecom, Barčíkom, B. Labantom, Devátym, T. Ďuricom a najmä s „Neapolčanmi“ Hamšíkom a Garganom. Mareka trápilo zranenie, ale do Čadca pricestuje aj so svojím spoluhráčom a do diania na trávniku by mal zasiahnuť. Vlani „zemiaková“ BENFICA GEMM vzhľadom na domácu pôdu a zohratosť určite opäť myslí minimálne na semifinále. Tréner Martin Piteľ a jeho zverenci Baláž, Mikláš, Podmanický a spol. sú v hale doma. Televízia TA3 a Mário Porubec už vie, čo ho v Čadci čaká, a pripravuje atraktívne zoskupenie Old Boys: Tomaschek, Šimon, Lieskovský, Jančula, Tittel... Družstvo Týždenníka KYSUCE už raz turnaj vyhralo a už druhý rok čaká na postup do večerných bojov. „Čadčania“ Šidlo, Planeta a Novotný, skúsení Chlebek so Zverecom a Kuciakom, a hlavne legionár Staňo, nebudú do počtu. Nováčikom je tím KANTOR GASTROINOX, známy a úspešný kolektív malého futbalu bude mať premiéru a Štefan Cisárik dopĺňa svoj „rodinný“ kolektív o Minarčíka z Moraviec, Jusku z Karvinej. Na záver sme si nechali jedného z favoritov. Dres TASOO PALCE oblečú okrem iných Pekárik, Pečalka, Hubočan, M. Ďurica či Kosmeľ, a v bráne by mal byť aj Perniš, ktorý naposledy „zatiahol roletu“ na Aston Ville.

pripravil Eduard Gábriš, hlavný organizátor